Zapraszanie klientów do programu

Podstawową funkcją, dzięki której klient staje się uczestnikiem twojego programu lojalnościowego, jest funkcja zaproszenia do programu dostępna w panelu sprzedawcy aplikacji Klub Klienta Manager. Klient korzystając z aplikacji Klub Klienta skanuje wygenerowany kod, potwierdza i staje się natychmiast uczestnikiem programu.

Jeśli klient w tym momencie w swoim smartfonie nie ma dostępu do internetu, można zaprosić klienta skanując jego wirtualną Kartę Klub Klienta, dostępną w menu aplikacji klienta.

Ta forma zaproszenia do programu wymaga osobistego kontaktu sprzedawcy z klientem (np. w trakcie robienia zakupów), poza tym przystąpienie do programu w ten sposób wymaga, aby klient miał zainstalowaną aplikację Klub Klienta. Nie zawsze jest możliwe spełnienie tych warunków, dlatego system oferuje także inne możliwości zapraszania klientów do programu.

Stały kod zaproszenia

System pozwala na wygenerowanie kodu QR z zaproszeniem do programu, który będzie trwale aktywny. Grafikę z wygenerowanym kodem możesz umieścić wraz z informacją o programie lojalnościowym w dowolnych miejscach, z którymi mogą mieć kontakt twoi klienci. Kod możesz wydrukować na ulotkach reklamowych swojej firmy, na wizytówkach, na plakacie umieszczonym w punktach sprzedaży. Możesz go publikować także w internecie: na firmowej stronie www, blogu, fanpage w mediach społecznościowych lub w profilu na forum internetowym, dołączyć do podpisu e-maili firmowych itp. Nie musisz zamieszczać razem z kodem instrukcji instalacji aplikacji Klub Klienta, ponieważ zeskanowanie kodu przez użytkownika urządzenia mobilnego bez zainstalowanej aplikacji spowoduje przekierowanie użytkownika do pakietu instalacyjnego w Google Play Store.

Wysłanie zaproszenia e-mailem

Zaproszenie do programu lojalnościowego możesz wysłać klientowi e-mailem korzystając z funkcji dostępnej po wygenerowaniu kodu zaproszenia w panelu sprzedawcy aplikacji Klub Klienta Manager. Na adres e-mail klienta podany w formularzu zostanie wysłana wiadomość z informacjami o twoim programie lojalnościowym, kodem QR zaproszenia oraz instrukcją instalacji aplikacji Klub Klienta.